Notice: get_currentuserinfo is از رده خارج شده است از نگارش4.5.0! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده کنید. in /home/admin/web/iphonebase.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 3853

 

سرویس مکان یاب در گوشی آیفون به نرم افزار های شما اجازه انجام کار های زیادی را میدهد.برای مثال جهت ها را از موقعیت فعلی شما تا مقصد شما ارائه میدهد یا به وسیله جی پی اس شما را در مسیری که در حال راه رفتن هستید ردیابی میکند.

همچنین شما میتوانید برنامه های خاصی را مشخص کنید که به اطلاعات موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند تا باتری شما هدر نرود و یا حریم خصوصی شما بیشتر از چیزی که میخواهید فاش نشود. با اینکه سرویس مکان یاب درگوشی آیفون برای بسیاری از عملکردهای در دسترس ضروری است،شما میتوانید آن را به طور کلی خاموش کنید

خاموش و روشن بودن سرویس مکان یاب کاملا به شما و نحوه استفاده ی شما از گوشی آیفون بستگی دارد.

ما هردو را(خاموش و روشن بودن سرویس مکان یاب) بررسی خواهیم کرد

فهرست محتویات

 1. نحوه ی روشن و خاموش کردن مکان یاب
 2. چطور سرویس مکان یاب را در برنامه های(app-by-app) روشن وخاموش کنیم
 3. نحوه ی اشتراک گذاری موقعیت مکانی شما با خانواده
 4. نحوه ی خاموش کردن “اشتراک گذاری موقعیت مکانی”

-App by app-> برنامه ای که اطلاعاتش را از یک برنامه بنیادی و اصلی میگیرد

 • چطور موقیعت مکانی را خاموش و روشن کنیم

روشن و خاموش کردن موقعیت مکانی از طریق تنظیمات حریم خصوصی (Privacy settings) به راحتی قابل انجام است.وقتی شما سرویس مکان یاب را کاملا خاموش میکنید هیچ کدام از نرم افزار ها قادر به استفاده و شناسایی موقعیت مکانی یا مسیری که در آن راه میروید، نیستند.

.

برای روشن و یا خودش کردن موقعیت مکانی:

 • برنامه تنظیمات (Settings app)را باز کنید
 • روی حریم خصوصی (Privacy.) ضربه بزنید
 • موقعیت مکانی(Location Services.) را انتخاب کنید

 • تغییر وضعیت سرویس مکان یاب خاموش به سرویس مکان نمای کاملا خاموش،یا

 • تغییر وضعیت سرویس مکان یاب روشن;اگر قبلا خاموش بود و شما میخواهید که فعالش کنید:

اگه شما میخواهید که بیشتر نرم افزارهایتان از سرویس مکان یاب استفاده نکنند و فقط بعضی از نرم افزارهایتان از این سرویس استفاده کنند (درست مثل نرم افزار نقشه)لازم است که سرویس مکان یاب فعال باشد.

مطمئن شوید که سرویس مکان یاب روشن شده که سراغ نکته ی بعدی برویم.

نحوه ی روشن و خاموش کردن سرویس مکان یاب را بر اساس یک نرم افزار (app-by-app) در پایین آموزش خواهیم داد.

من شخصا فکر میکنم این بهترین روش برای مدیریت کردن سرویس مکان یاب در گوشی آیفون است.این به شما اجازه میدهد که در گوشی آیفون، هر نرم افزاری را که میخواهد از موقعیت مکانی شما مطلع شود و استفاده کند ،مشاهده کنید.

سپس شما میتوانید انتخاب کنید که نرم افزار بتواند “همیشه ، هیچ وقت و یا فقط وقتی که در حال استفاده از نرم افراز” هستید از موقعیت مکانی شما استفاده کند.
وقتی به هر نرم افزار به صورت جداگانه اجازه ی دسترسی به موقعیت مکانی خود را میدهید،برای مثال به این صورت که شما میتوانید از سرویس مکان یاب برای نرم افزار نقشه استفاده کنید درحالی که سرویس مکان یاب برای برنامه ی “say” و “فیس بوک” خاموش است.

 • روشن و خاموش کردن سرویس مکان نما بر اساس یک نرم افزار (app-by-app).
 • برنامه تنظیمات (Settings app) را باز کنید
 • روی حریم خصوصی(Privacy) ضربه بزنید
 • سرویس موقعیت مکانی(Location Services) را انتخاب کنید

 

 

 

 

 

شما لیستی از همه ی نرم افزار هایی که میخواهند از موقعیت مکانی شما استفاده کنند را مشاهده میکنید. بعضی از نرم افزار ها بیشتر از دیگر نرم افزار ها خواستار موقعیت مکانی شما هستند. برای مثال نرم افزار آب و هوا برای موقعیت مکانی که دو گزنیه ی ” همیشه ، هیچ وقت” دارد ،برای تشخیص آب و هوا همیشه میخواهد که از موقعیت مکانی شما مطلع باشد.اما نرم افزار “مسیج” هیچ وقت موقعیت مکانی شما را نمیخواهد یا فقط وقتی موقعیت مکانی شما را میخواهد که درحال استفاده از این نرم افزار هستید.

 

داخل لیست نرم افزارهایتان بروید و برنامه هایی را که موقعیت مکانی شما را نیاز دارند انتخاب کنید

و بعد روی نرم افزار ضربه (Tap)بزنید و یکی از سه گزینه ی “هیچ وقت، همیشه یا فقط وقتی که درحال استفاده از نرم افزار هستید ” را انتخاب کنید .(برای شناسایی موقعیت مکانی)

این کار را برای هر نرم افزاری که در لیست شما وجود دارد انجام دهید. شما سرویس مکان یاب را بنا به دستور خودتان (آن طور که برای هر برنامه مشخص کرده اید) درگوشی آیفون خواهید داشت.

چگونه موقعیت مکانی خود را با خانواده به اشتراک بگذاریم؟

اگر شما از برنامه ی (iCloud Family Sharing) در گوشی آیفون استفاده میکنید، میتوانید به راحتی موقعیت مکانی خود را با اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. این یک امکان خاص و عالی برای خانواده هاست که به عنوان یک پشتیبان بتوانند بچه هایشان را پیدا کنند ،و همینطور برعکس.

نحوه اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی با خانواده:

 • برنامه تنظیمات(Settings app.) را باز کنید
 • روی حریم خصوصی(Privacy) ضربه بزنید
 • سرویس مکان یاب(Location Services) را انتخاب کنید

 • روی “اشتراک موقعیت مکانی من” ضربه بزنید
 • در زیر خانواده، شما لیستی از دیگر کاربران آیفون را در دایره اشتراک خانواده خود مشاهده خواهید کرد

 • روی اسم یا ایمیل آن ها ضربه بزنید و سپس روی اشتراک موقعیت مکانی من(Share My Location) ضربه بزنید

 • با فعال کردن این، آن ها میتوانند نرم افزار (Find My Friends app) را چک کنند و همیشه جایی را که شما هستید براساس گوشی شما ببینند.

برای متوقف کردن اشتراک گذاری موقعیت مکانی با آن ها،برای بازدید مجدد صفحه ضربه بزنید و روی متوقف کردن موقعیت مکانی من (Stop Sharing My Location) ضربه بزنید .اگه شما ترجیح میدهید که موقعیت مکانی خود را با هیچ کس به اشتراک نگذارید، در نکته ی بعدی نحوه ی خاموش کردن “اشتراک گذاری موقعیت مکانی من” را آموزش خواهیم داد.

چطور” اشتراک موقعیت مکانی من”( Share My Location) را خاموش کنیم

شما میتوانید موقعیت مکانی خود را باهرکسی که اپل آیدی گوشی آیفون شما را دارند به اشتراک بگذارید.این معمولا با نرم افزار (Find My Friends) انجام میشود.به هرحال،اگر شما ترجیح میدهید که مطمئن شوید موقعیت مکانی خود را به اشتراک نگذاشته اید ، میتوانید به روش زیر “اشتراک گذاری موقعیت مکانی من” را خاموش کنید:

 • برنامه تنظیمات(Settings app) را باز کنید
 • روی حریم خصوصی (Privacy.) ضربه بزنید
 • سرویس موقعیت مکانی(Location Services) را انتخاب کنید

 • اشتراک موقعیت مکانی را انتخاب کنید
 • اشتراک موقعیت مکانی را به حالت غیرفعال تغییر دهید.

Summary
چگونه سرویس مکان یاب را در گوشی آیفون روشن و خاموش کنیم
Article Name
چگونه سرویس مکان یاب را در گوشی آیفون روشن و خاموش کنیم
Description
سرویس مکان یاب در گوشی آیفون به نرم افزار های شما اجازه انجام کار های زیادی را میدهد.برای مثال جهت ها را از موقعیت فعلی شما تا مقصد شما ارائه میدهد یا به وسیله جی پی اس شما را در مسیری که در حال راه رفتن هستید ردیابی میکند.
Author

لطفا درباره این مطلب دیدگاه خود را بیان کنید...

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: